logo Przemyślenia własne - blog bartkamp


Kurs Linuksa Ubuntu dla początkujących

Witajcie!
Otóż na nowym blogu udało mi się już zrealizować 3 części poradnika dla początkujących w Linuksie - od przygotowania płyty instalacyjnej, po instalację programów i zarządzanie ustawieniami systemu.
Poradnik przygotowałem z myślą o "zielonych" użytkownikach, którzy chcą zmienić swój system na Linuksa.

Oto linki do poszczególnych części kursu:

 1. Część pierwsza - czym jest Linux, jakie są dystrybucje, co zawiera dystrybucja (na przykładzie Ubuntu), skąd pobrać Ubuntu i jak przygotować płytę instalacyjną - wersja tekstowa okraszona zrzutami ekranu - OTWÓRZ PIERWSZĄ CZĘŚĆ KURSU.

 2. Część druga - uruchomienie instalacji Ubuntu z płyty uprzednio nagranej, przebieg instalacji krok po kroku z komentarzem, podstawowa obsługa pulpitu Unity w Ubuntu, krótka prezentacja możliwości systemu - poradnik wideo z komentarzem głosowym, w jakości 720p - OTWÓRZ DRUGĄ CZĘŚĆ KURSU.

 3. Część trzecia - korzystanie z Centrum Oprogramowania Ubuntu, instalacja oraz usuwanie programów za jego pośrednictwem, modyfikacja ustawień systemu poprzez wbudowane narzędzie, wykorzystanie uniwersalnego skryptu Ubumatic, który wykonuje potrzebne czynności po zainstalowaniu systemu bez naszego udziału - wersja wideo z komentarzem głosowym, w jakości 720p - OTWÓRZ TRZECIĄ CZĘŚĆ KURSU.

Pierwsza część kursu jest wersją tekstową, druga i trzecia są filmami wideo z komentarzem, nagranymi przeze mnie. W przyszłości powstaną kolejne wersje kursu, tak aby pokazać podstawowe możliwości systemu Ubuntu i przygotować początkującego użytkownika do pracy z tym systemem.

Filmiki z drugiej i trzeciej części kursu można zobaczyć bezpośrednio tutaj. Wszelkie pytania oraz opinie proszę zostawiać w komentarzach na bartekmp.pl lub tutaj :). Z góry dziękuję za każdy feedback. Wszystkie części kursu można rozpowszechniać za darmo, ale wyłącznie za moją zgodą!


Część drugaCzęść trzecia


Komentarze do notki 'Kurs Linuksa Ubuntu dla początkujących'

 1. 1. Krystek powiedział(a):

  Myślałem, że Ubuntu jest tak proste w obsłudze jak Windows i nie potrzeba do niego podręczników ;)

 2. 2. Winhelp powiedział(a):

  Bo jest równie prosty, ale tylko do momentu w którym spieprzy ci się wifi / będziesz chciał coś wydrukować / zeskanować itp. :P

 3. 3. bartekmp powiedział(a):

  Może i jest łatwy, ale nie dla każdego i nie od razu :)

 4. 4. Sigvatr powiedział(a):

  Myślałem, że Ubuntu jest tak proste w obsłudze jak Windows i nie potrzeba do niego podręczników ;)

  Co nie znaczy, że nie brakuje osób, które i tak potrzebują szkolenia z obsługi Windowsa.

Dodaj komentarz: